Процес повторного отримання гуманітарного паролю для окремих категорій громадян України та їх найближчих родичів
Станом на 27 лютого 2024 р. USCIS приймає та розглядає в кожному конкретному випадку заявки від певних категорій українців та їхніх найближчих родичів, яким було надано гуманітарний пароль у Сполучених Штатах відповідно до розділу 212(d)(5)(A) Закону про імміграцію та громадянство. Громадяни України та їхні найближчі родичі можуть подати заявку про повторне надання пароля, подавши форму I-131 «Заява про отримання проїзного документа» разом із супровідними документами та реєстраційним збором або запитом про звільнення від сплати збору. Ви можете подати форму I-131 онлайн або в паперовій формі поштою.
Щоб мати право повторно отримати пароль у межах цього процесу, ви повинні надати докази того, що:
ви є громадянином України (або його найближчим родичем), який отримав пароль у Сполучених Штатах 11 лютого 2022 року або пізніше;
ви маєте невідкладні гуманітарні причини або надання вам повторного пароля представляєте значну суспільну користь. Також можна надати будь-які додаткові фактори;
ви відповідаєте критеріям для прийняття задовільного рішення у вашій справі;
ви фізично перебуваєте в Сполучених Штатах;
ви виконали умови первинного пароля; а також
ви пройшли перевірку біографічних і біометричні даних.
Дату надання первинного пароля можна знайти у формі I-94 «Запис про в'їзд та виїзд».
Подайте заявку онлайн. Створіть онлайн-акаунт USCIS, якщо ви ще цього не зробили. Інформація про те, як це зробити, міститься на веб-сторінці «Як створити онлайн-акаунт USCIS» (див. також «Як створити онлайн-акаунт USCIS українською мовою» та «Як створити онлайн-акаунт USCIS російською мовою».) Це дозволить вам отримувати сповіщення про статус вашої заявки. Навіть якщо ви подаєте документи в паперовому вигляді, ви можете додати ці документи до свого онлайн-кабінету. Для цього натисніть на кнопку «Мій акаунт» в особистому кабінеті, а потім виберіть «Додати документи, подані в паперовому вигляді» у спадаючому меню. Введіть номер квитанції вашої заявки, і ви побачите статус вашої справи та попередні дії щодо неї.
Пам’ятка. Зв умовами пароля, отримувачі пароля за програмою «Єднання заради України» повинні підтвердити виконання всіх вимог, у тому числі в своєму онлайн-акаунті USCIS:
доказ того, що ви виконали вимоги щодо вакцинації або маєте право на звільнення від вимог щеплення проти кору, поліомієліту та першої дози вакцини проти COVID-19, схваленої або дозволеної Управлінням з харчових продуктів та медикаментів США (FDA), або вакцини проти COVID-19, внесеної до Списку екстреного застосування ВООЗ (EUL);
підтвердження того, що ви пройшли медичне обстеження на туберкульоз, включаючи тест на вивільнення гамма-інтерферону (IGRA) протягом 90 днів.
Щоб подати заявку про повторне отримання пароля онлайн в межах цього процесу, ви повинні надати такі документи:
форму I-131 «Заява про отримання проїзного документа» (заповнену та підписану);
виберіть опцію «Я перебуваю за межами Сполучених Штатів і подаю заяву про попередній дозвіл на в'їзд», навіть якщо ви перебуваєте в Сполучених Штатах і подаєте заявку про повторне отримання пароля;
виберіть «Так» як відповідь на запитання про повторний пароль, та
якщо ви допомагаєте неповнолітньому подати заяву про повторне отримання пароля, вкажіть неповнолітнього як заявника, та
Додайте необхідні документи та квитанцію про сплату реєстраційного збору. Примітка. Ви не можете подати запит про звільнення від сплати збору, якщо подаєте заявку онлайн.
Для подачі заявки про повторний пароль у паперовому вигляді необхідно надати такі документи:
форму I-131 «Заява про отримання проїзного документа» (заповнену та підписану);
виберіть пункт 1.e. у частині 2 із зазначенням «Я перебуваю за межами Сполучених Штатів і подаю заяву про попередній дозвіл на в'їзд», навіть якщо ви перебуваєте в Сполучених Штатах і подаєте заявку про повторну видачу пароля;
у верхній частині бланка від руки напишіть «Ukraine RE-PAROLE», та
Додайте необхідні документи та квитанцію про сплату реєстраційного збору або запит про звільнення від сплати збору.
Незалежно від того, чи подаєте ви заявку про новий пароль онлайн або в паперовому вигляді поштою, ви повинні надати документи для посвідчення вашої особи та підтвердження наявності у вас первинного пароля, включаючи вашу фотографію, ім'я та дату народження. Наприклад:
копії обох сторін вашого виданого USCIS документа про дозвіл про працевлаштування (EAD), якщо ви його запросили та отримали. Ви можете скористатись інформацією з вашого EAD під час створення онлайн-акаунту в USCIS, щоб уникнути розбіжностей;
копії обох сторін вашого посвідчення водія або посвідчення особи, виданого урядом США;
копія ідентифікаційної (біографічної) сторінки вашого паспорта у перекладі на англійську мову, та копії всіх сторінок зі штампами в’їзду та виїзду з США по паролю. Будь ласка, зверніть увагу, що діти можуть бути вписані в український паспорт одного з батьків, і в таких випадках інформація про дітей не міститься на сторінці ідентифікації батьків.
Якщо ви подаєте до USCIS будь-який документ, що містить інформацію іноземною мовою, ви також маєте додати його повний переклад на англійську мову, засвідчений перекладачем як повний і точний, і додати сертифікат перекладача про те, що він компетентний у перекладі з іноземної мови на англійську.
У межах цього процесу стягується плата за подання заявки про повторне отримання пароля. Перш ніж подавати заявку, завжди перевіряйте оновлену інформацію про розмір збору за подання заявки на сторінці форми I-131.
Якщо вам надано повторний статус гуманітарного паролю, ви можете подати заяву на отримання документа про дозвіл на працевлаштування (EAD) як доказ дозволу на працевлаштування на період вашого нового статусу. Для цього надішліть форму I-765 «Заява про дозвіл на працевлаштування» до USCIS. Ви можете подати форму I-765 через Інтернет або у паперовій формі, але ми рекомендуємо вам подати заяву через Інтернет через свій обліковий запис на веб-сайті USCIS. Не подавайте форму I-765, доки не отримаєте повідомлення про затвердження вашої форми I-131. Якщо ви подасте форму I-765 до того, як ми надамо повторний статус гуманітарного паролю, ми можемо відмовити подання у вашій формі I-765 і не відшкодуємо жодних пов’язаних з нею зборів.
Коли ви подаєте форму I-765 для поновлення EAD, ви повинні включити або збір за подання, або заповнену форму I-912 «Заява про звільнення від збору». Якщо ви подаєте заяву про звільнення від сплати збору разом з формою I-765, ви повинні подати її поштою у паперовій формі. Ви не можете подати заяву через Інтернет, якщо ви подаєте заяву на звільнення від сплати збору. Ми заохочуємо власників статусу гуманітарного паролю подавати форму I-765, як тільки ми схвалимо їхню заяву на повторний статус гуманітарного паролю.
Власники статусу гуманітарного паролю, яким надано повторний статус та чия «Остання дата в’їзду» була 30 вересня 2024 р. або раніше, зможуть показати нову непрострочену форму I-94, з класом «UHP» і «Останньою датою в’їзду» 30 вересня 2024 р. або раніше як прийнятний доказ посвідчення особи та дозволу на працевлаштування на період до 90 днів із дати найму (або для повторної перевірки, коли закінчується термін дії дозволу на працевлаштування). Протягом 90 днів працівник повинен пред’явити непрострочений EAD або необмежену картку соціального забезпечення і документ, що посвідчує особу зі списку B, наприклад, видане штатом посвідчення водія або посвідчення особи, щоб відповідати вимогам форми I-9.
Вам знадобиться номер соціального забезпечення, щоб працювати, отримувати допомогу соціального забезпечення та інші державні послуги. Якщо ви не подали форму I-765 та не відповіли «Так» як у пункті 14, так і у пункті 15, які дозволяють USCIS розкривати Вашу особисту інформацію у формі I-765, вам потрібно буде подати заявку про отримання номеру та картки соціального забезпечення за допомогою інструкцій на веб-сторінці «Первинний запит про номер соціального забезпечення» на веб-сайті Адміністрації соціального забезпечення.